Yazınızı gönderin yayınlayalım.

Bir Saniyede 45 Bin Masumu Öldüren Amerikalı

Pin It
Charles Donald Albury
Charles Donald Albury... Japonya'nın Nagasaki kentini yıkan atom bombasının atıldığı uçağın yardımcı pilotu kendisi. Bu yıl 88 yaşında, öldürdüğü masum insanlar gibi, öldü.Ama öldürdüğü insanlar gibi masum değil.

Albury'nin yardımcı pilotluğunu yaptığı Bockscar isimli, B-29 Superfortress tipi uçak 9 Ağustos 1945 tarihinde Nagasaki'ye "şişman adam" adı verilen atom bombasını attı ve gelişmiş bir endüstri kenti olarak bilinen Nagasaki'yi saniyeler içinde yok etti.
Amerikan kaynakları Nagasaki'ye atılan bombanın yaklaşık 40 bin kişinin anında ölmesine, 35 kişinin ise yaralanması ve radyoaktif zehirlenmesine yol açtığını söylerken, çeşitli kaynaklar bu sayının 100 binlerle ifade edilebileceğini belirtiyor.

Albury, yıllar sonra Nagasaki'ye atılan bombanın yol açtığı ölümlere ilişkin açıklamasında, "hiçbir pişmanlık duymadığını" belirterek, "bombanın atılmasıyla olası bir Japon saldırısı sonucu ülkesinde meydana gelebilecek büyük can kayıplarının önlendiğini" savunmuştu.

Japonya'nın Hiroşima kenti de Nagasaki'den 3 gün önce, 6 Ağustos 1945 tarihinde ABD'nin "Enola Gay" B-29 Superfortress tipi uçağından atılan ve"küçük çocuk" adı verilen atom bombasıyla yok edilmiş, bu süreçte de 100 binden fazla insan ölmüş, binlerce insan da radyasyondan etkilenerek kısa süre sonra hayatını kaybetmişti.

Hiroşima ve Nagasaki'ye atılan bombaların kaç kişiyi öldürdüğü bugün bile kesin olarak bilinmezken, iki kentin atom bombasıyla yok edilmesi çeşitli çevrelerde "tarihin en büyük ve en temiz cinayeti" olarak da nitelendirilmişti.


Bu sayfaya link ver !

9 yorum:

 1. Müslümanları terörle itham eden avrupa amerika ve diğer ülkeler.Buna emin olun bir gün yaptıklarınıza pişman olacaksınız ve tüm müslümanlara diyorum bu gerçekleri görmek için daha kaç defa kafana sopayı yiyeceksin...

  YanıtlaSil
 2. İslam Ülkeleri Taklit'ten vazgeçip kendi özüne dönmedikçe hiçbir yere varamazlar.Allah'ta nasip etmez.Kral'lar diktatörler ancak kendi saltanatını düşünüyorlar. vah zavallılar.

  YanıtlaSil
 3. çok ....................... şey miş yavvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

  YanıtlaSil
 4. ALLAH once ermenilerin sonra yahudilerin ve en sonda amerikanlarin yok olusunu insALLAH bana gormeyi nasip eder insALLAH

  YanıtlaSil
 5. muslüman olduğumuz içinmi adam değiliz adam olmadiğimiz içinmi muslumaniz dunyanin her yaninda ezilen müslümanlar ekllerine ilk geçen firsatta birini ezecek olsa bile oda bir başka müslümabn oluyor ve hala akillanma olayi bizlere çok uzak

  YanıtlaSil
 6. Böle lafla kimsenin yok oluşunu göremezsin, adamlar kendilerine göre haklılar hele "bombanın atılmasıyla olası bir Japon saldırısı sonucu ülkesinde meydana gelebilecek büyük can kayıplarının önlendiğini" kesinlikle çok doğru abd vurmasa japonya vuracaktı.

  YanıtlaSil
 7. bu kadar insanı ölününe nsl göz yumuyorlarki
  bunlar insan olmamalı çünkü bunu hiçbir insan düşünemez ama bunlar insan olmafıgı için normal hata anormal

  YanıtlaSil
 8. ABD'nin attığı bombayı savunuyor falan değilim ama o bombalar Japonya üzerinde patlamasaydı Başka bir cani olan Stlalin İstanbulu işgal edebilirdi. eee Allah dinsiz Hitlerin başına Stalini,imansız Stalin'in başına ABD yi musallat etti bakalım ABD nin başına kimi musallat edecek ne demeşler mevlem bakalım neyler neylerse güzel eyler

  YanıtlaSil
 9. Gavur pislikler .....lar daha ne diyelim ki.

  YanıtlaSil